fbpx
משלוח חינם ברכישה מעל 100 ש"ח truck
קו ייעוץ והדרכה 5921*
acess
search
cart 0 cart 0
אין מוצרים בסל הקניות. close

אין מוצרים בסל הקניות.

משלוח חינם ברכישה מעל 100 ש"ח truck
צ'ט אנושי

5 סיבות לבחור בסבון טבעי

17 May 2022 גברים , חיים בריא , נשים

סבון מוצק טבעי – ממש לא של פעם. 

זוכרים איך פעם כל מה שהיה לנו במקלחת זה סבון מוצק? אם אתם מאלו שנולדו בשנות ה80 ואחורה – וודאי זכור לכם שהסבונים של פעם היו סבונים מוצקים. הסבונים הנוזליים לא היו נפוצים כל כך.

אותם סבונים נוזליים הגיעו ועמם אפשרויות אינסופיות של ניחוחות וגדלים של בקבוקים. הסבון הנוזלי אכן נוח לשימוש אך רובם מכילים חומרים שאולי מנקים אך לא בהכרח מיטיבים עם העור לטווח הרחוק. בשנים האחרונות ישנה נהירה חזרה לסבונים מוצקים אלא שהפעם עם הקפדה על שימוש בחומרים טבעיים בלבד. גם אנשים שהתרגלו לסבון נוזלי ומתחילים להשתמש בסבון מוצק – מתמכרים לתחושה ולאופן שבו הוא מרגיע את העור. להלן 5 סיבות לחזור אחורה בזמן ובעצם…להתקדם:

  1. אינם מייבשים את העור! – אנשים רבים החוזרים לסבון מוצק מעידים כי בתחילת השימוש הסבון מייבש את העור. הרגשה זו נובעת מהסיבה הפשוטה שבסבונים נוזליים ישנם לא מעט חומרים כימיים שתפקידם לתת תחושה של עור רך (ביניהם סיליקונים) אך אלו אינם מיטיבים עם העור ואינם מונעים מהעור להתייבש. בשימוש יומיומי הם מסירים את שכבת השומן הטבעית של העור ובטווח הרחוק מייבשים את העור עוד יותר. במעבר מסבון נוזלי לסבון מוצק רבים מדווחים כי בשימוש הראשון/שני ישנה תחושה של עור יבש אך ככל שמתמידים תחושה זו נעלמת! בשימוש בסבון טבעי איכותי המבוסס על שמנים ומרכיבים טבעיים – הסבון מנקה את העור בעדינות משומן ולכלוך מיותרים אך אינו מייבש את העור ואינו מסיר באגריסיביות את שכבת השומן ההכרחית להגנה על העור. שימוש קבוע בסבון מוצק מחזיר לעור את הלחות הטבעית שכל כך חשובה לשמירה על גמישות ורכות העור.
  2. אקולוגי – לצד היתרונות הבריאותיים, חשוב להסתכל ולשים דגש ליתרונות הסביבתיים. סבונים נוזליים, מעבר לתעשייה המזהמת, מגיעים בבקבוקי פלסטיק שלרוב לא מתכלים או מתכלים לאחר שנים רבות. סבון טבעי מגיע לרוב בעטיפת נייר/קרטון הניתנת בקלות למחזור. 
  3. מפחיתים גירוי בעור – סבונים נוזליים מכילים חומרים רבים שמוטל לגביהם ספק – SLS, SLES, דטרגנטים, סיליקונים, חומרי ריח חזקים. כל אלו עשויים להגביר את הגירוי של העור. אלו הסובלים מעור רגיש (אסטמה של העור, פצעונים, אדמומיות, גרד) – יגלו שאחרי מעבר לסבון טבעי – תופעות רבות ייעלמו.
  4. סינתטי לעומת טבעי – נכון, סבונים נוזליים מציעים מגוון אדיר של ריחות וצבעים אך כדאי לדעת שאלו תמציות ריח וצבע סינתטיות. לעומת זאת בסבונים מוצקים המבוססים על חומרים טבעיים ישנו לרוב שימוש בשמנים ארומטיים איכותיים. מעבר לעובדה שאין מה להשוות בין ניחוח סינתטי לניחוח של שמן ארומטי, לשמנים ארומטיים ישנה השפעה על הגוף והנפש. חלקם מרגיעים מאד, חלקת ממריצים ורובם המכריע מכילים מרכיבים אנטי דלקתיים ומחטאים.
  5. ללא חומרים משמרים – שימוש במים בסבונים נוזליים מחייב שימוש בחומרים משמרים כדי למנוע התפתחות של עובש. לגבי חומרים משמרים ישנם דיונים שלמים בשאלה האם ועד כמה הם מזיקים לעור וכמה מהם נספגים לגוף. אז נכון, במוצרים נוזליים ישנן כמויות מותרות לשימוש של חומרים משמרים אך האם הם מועילים? סביר להניח שהם יותר מועילים לשימור המוצר ומאשר לשמירה על העור. לטווח הרחוק גם הם מייבשים את העור ומעודדים גירוי. בסבונים מוצרים, מכיוון שאין שימוש במים – גם אין שימוש בחומרים משמרים.

 

לסיכום,

לשימוש בסבון טבעי ישנם יתרונות רבים העולים על הנוחות שבשימוש בסבון נוזלי. אל תתנו לתחושת היובש הראשונית להרתיע אתכם. תחושה זו עוברת ולאחר שימוש יומיומי תחושו את הרכות והלחות הטבעית על פני העור.
בסדרת סבוני הים שלנו בחרנו לשלב, לצד שמנים טבעיים איכותיים ושמנים ארומטיים – גם את האצות האורגניות שלנו המוסיפות לכל סבון לחות, מינרלים ונוגדי חמצון. בחלק מהסבונים שלנו השימוש בפתיתי האצה מעניק תחושת פילינג עדינה המסייעת בחידוש העור. 

 

כתבות מומלצות

לכתבות נוספות
whatsapp

סיקורה - בריאות מהים