fbpx
משלוח חינם ברכישה מעל 100 ש"ח truck
קו ייעוץ והדרכה 5921*
acess
search
cart 0 cart 0
אין מוצרים בסל הקניות. close

אין מוצרים בסל הקניות.

משלוח חינם ברכישה מעל 100 ש"ח truck
צ'ט אנושי

לא טוב היות הרדיקל החופשי לבדו

17 August 2022 גברים , דיאטה , הריון והנקה , חיים בריא , טבעוני / צמחוני , נשים , ספורטאים

אנחנו שומעים רבות על מוצרים המכילים “נוגדי חמצון”, “נלחמים ברדיקלים החופשיים”, “מאטים את תהליך הרס התאים” – אבל מה זה אומר והאם באמת מתחוללת בגוף שלנו כזו מלחמה בין רדיקלים חופשיים לנוגדי החמצון. התשובה היא כן, מתחוללת בגופינו מלחמה על בסיס קבוע אך החדשות הטובות הן שיש לנו שליטה מסוימת ויכולת השפעה לנטרל את הנזק הנגרם על רקע זה.

זום אין לאותם רדיקלים חופשיים

רדיקלים חופשיים ונוגדי חמצון

אז מהם אותם רדיקלים חופשיים ומדוע כדאי לצמצם את פעילותם? למעשה כל דבר בעולמנו עשוי מאטומים כאשר כל אטום בנוי מגרעין המכיל פרוטונים וענן אלקטרונים המרחף סביבו. כל אטום שואף להיות במצב יציב – ז”א מספר הפרוטונים בגרעין צריך להיות שווה למספר האלקטרונים מחוץ לגרעין. כאשר לאטום חסר אלקטרון, מופר האיזון. האטום ישאף לחזור ליציבות על ידי חיפוש אלקטרון מאטום אחר.
החיפוש של הרדיקל החופשי אחר האלקטרון ייעשה גם במחיר של הריסה ופלישה לכל מה שנמצא מסביב. אלקטרון חופשי יהפוך לרדיקל חופשי ויעבור דרך כל מבנה הנמצא סביבו – חלבון קרום התא, גרעין התא ובעצם יחשוף את התא אליו פלש להרס וחמצון.
דמיינו לכם בניין בן 4 קומות, בכל קומה גר לו זוג מאושר, למעט בקומה השנייה בו מתגורר בחור שלא מצא לו עדיין עזר כנגדו, מה יעשה הבחור (לצורך העניין אותו אלקטרון חופשי) יעלה בין הקומות ויבקש לקחת לעצמו את אחת הנשים על מנת להפיג את בדידותו, דבר שיכול לגרום להרס יחסי השכנות הטובים השוררים בבניין = רדיקל חופשי.

מדוע נוצר מנגנון הרס כזה בגופינו? הגוף שלנו מורכב ומשוכלל ודורש כל הזמן להיות מאוזן, כך גם בין בנייה והרס. אותם רדיקלים חופשיים הגורמים להרס התאים נמצאים שם גם כדי להרוס חיידקים שהגוף אינו יודע להתמודד אתם ולכן לצד ההשפעה השלילית יש להם גם השפעה חיובית בשמירה על הבריאות וכאן באים לעזרנו נוגדי החמצון.

נוגדי חמצון

המנגנון המופלא של הגוף מאפשר לו לייצר פעולה מתקנת לרדיקלים החופשיים על ידי שימוש בנוגדי חמצון – אנטי אוקסידנטים -אטומים (או מולקולות) בעלי עודף אלקטרונים ולכן כאשר הם נמצאים בזרם הדם, הם בעצם מנטרלים את הרדיקלים החופשיים ע”י הצמדת האלקטרון החסר. באופן הזה הם מפסיקים את שרשרת הרס וחמצון התאים של הרדיקל החופשי. את נוגדי החמצון מקבל הגוף לדוגמא מירקות, פירות תה ירוק ואצות.

הגורמים להתרבות ההרס של הרדיקלים החופשיים

אנו חיים בעולם בו אנו חשופים באופן יומיומי לגורמים המאיצים את היווצרות הרדיקלים החופשיים: קרינה, זיהום אוויר, עישון, חשיפה לחומרים כימיים (חומרי ניקוי, חומרי הדברה), תזונה לקויה ועשירה בסוכרים ובשומן טראנס, חשיפה ממושכת לסטרס המפחיתה את יכולת ההגנה של הגוף ומעל כולם ישנו כמובן את התהליך הטבעי של הזדקנות הגוף.

כיצד נשמור על איזון בין הטובים והרעים בגופינו

לא תופתעו אם נכתוב שאורח חיים בריא הוא המפתח לשמירה על האיזון בגוף. החיפוש המתמיד של אנשים אחר פתרונות קלים ומהירים – סופו להעניק מענה זמני בלבד לכל בעיה. גם במקרה הזה צריכה להיות הבנה עמוקה שכדי לראות תוצאות צריך לסגל אורח חיים בריא: צריכה מוגברת של פירות וירקות, שתיית תה ירוק על בסיס יומי, הימנעות ממזונות המחלישים את הגוף ושמירה על פעילות גופנית – כל אלו הם הבסיס.

האצות כמקור לנוגדי חמצון

בין המזונות המרוכזים והעשירים ביותר שיש – האצות! בין שלל הערכים התזונתיים, באצות ישנם גם נוגדי חמצון , אבל עם כל הכבוד לשאר האצות, מלכת נוגדי החימצון היא ללא ספק ההמטוקוקוס – אצה האדומה
(Haematococcus pluvialis) שמקורה בחופי הוואי. כאשר היא נחשפת לשמש, כדי להתגונן מפני החום והקרינה, היא מייצרת כמות רבה של נוגד חמצון בשם אסטקסנטין – קרוטונואיד שצבעו אדום.
כמות נוגדי החמצון באצת המטוקוקוס גדולה פי 500 מוויטמין E ופי 5000 מוויטמין C והיא נחשבת לחומר הטבעי עם הכמות הגבוהה ביותר של נוגדי חמצון.

ב”מולטיקס שילבנו 4 אצות מובילות, כאשר כפית אחת ביום מעניקה לגוף כמות רבה מאד של נוגדי חמצון, מינרלים, ויטמינים, כלורופיל וחלבון וחומצות שומן. המולטיקס מאפשר לצרוך ערכים תזונתיים מרוכזים בכפית אחת אותה מומלץ לשלב בשייק או יוגורט.

כתבות מומלצות

לכתבות נוספות
whatsapp

סיקורה - בריאות מהים