fbpx
משלוח חינם ברכישה מעל 100 ש"ח truck
קו ייעוץ והדרכה 5921*
acess
search
cart 0 cart 0
אין מוצרים בסל הקניות. close

אין מוצרים בסל הקניות.

משלוח חינם ברכישה מעל 100 ש"ח truck
צ'ט אנושי

ניקוי כבד

17 August 2022 גברים , דיאטה , חיים בריא , טבעוני / צמחוני , נשים , ספורטאים

בריאותו של האדם ויכולתו להתמודד עם גורמים מחוללי מחלה תלויה לא רק במערכת החיסון אלא גם בפעילות תקינה של הכבד. בעוד שמערכת החיסון מגינה מפני פתוגנים (חיידקים ווירוסים מחוללי מחלות), הכבד פועל להגנת הגוף גם מפני נזקיהן של תרכובות רעילות. לפיכך, על מנת להבטיח סילוק יעיל של הרעלים השונים ממחזור הדם חובה לשמור ולחזק את תפקודי הכבד.
עפ”י הרפואה הסינית, הכבד משויך לאלמנט העץ- התחדשות ופריחה, כאשר אלה מיוחסים לעונת האביב שהחלה ממש עכשיו ולכן, לא רק ניקוי פסח אלא גם ניקוי פנימי בדגש על ניקוי כבד.
אורח החיים המודרני חושף אותנו לרעלים, לזיהום סביבתי ותעשייתי ותזונה לקויה המזהמים את גופנו. לאלו מצטרפת הפסולת שהגוף מייצר כחלק מפעילות של חילוף חומרים תקין.
הכבד נחשב למסננת הראשית של הגוף. הכבד מסנן למעלה מליטר דם מדי שעה ובפעילותו זו מרחיק חומרים רעילים, מתכות כבדות, מיקרואורגניזמים פתוגניים והרעלנים שהם מייצרים וגורמים נוספים המאיימים על המאזן הבריאותי של הגוף.
על מנת לשמור על יכולת הניקוי של הכבד ולמניעת עומס, חשוב לתמוך בו באמצעות תזונה מתאימה ואורח חיים מותאם. בנוסף, יש לתמוך בכל תהליך הפינוי מהגוף כדי למנוע עומס על איברי הפינוי וההפרשה.

כיצד לעשות זאת?

 • כלורופיל– הצבען הירוק של הצמח. לכלורופיל מבנה זהה למולקולת ההמוגלובין האחראית להובלת החמצן אל התאים ובכך מסייע לפעילות הכבד בסינון החומרים המזיקים.
  מזונות עשירים בכלורופיל: עלים ירוקים: תרד, חסה, עלי בייבי, אצות- אולווה (אצת ים), ספירולינה, כלורלה.
 • סיבים תזונתיים– לאחר שהכבד מרוקן את החומרים המזיקים, חשובה נוכחות של סיבים תזונתיים במערכת העיכול. הסיבים מסייעים לפריסטלטיקה (תנועתיות מעי) טובה וגם נקשרים אל החומרים המזיקים שפונו מהכבד ומונעים מהם להיספג מהמעי אל מחזור הדם. מזונות עשירים בסיבים: ירקות ופירות עם קליפתם, אצות כגון: אולווה (אצת ים), כלורלה, ספירולינה, המטוקוקוס, דגנים וקטניות.
 • בלוטת התריס – כדי לתמוך בתהליך ולאפשר פינוי מהיר של החומרים המזיקים, חשוב לתמוך בחילוף החומרים בגוף. האיבר המקושר לפעילות תקינה של חילוף חומרים הינו בלוטת התריס אשר נמצאת בקדמת הצוואר ואחראית להפרשה של הורמונים המעניקים אנרגיה לתאים. אותם הורמונים מורכבים מחלקיקים של מינרל היוד. במרץ 2017 פורסם סקר לאומי שהראה ש 85% מהנשים ההרות בישראל וכמו כן 63% מהילדים בישראל סובלים מחסר ביוד, וזאת כנראה בגלל השימוש הגובר במים מותפלים החסרים ביוד. גם התפריט של רובנו חסר במזונות המכילים יוד ולא בכדי. למעשה, בכדי להגיע לצריכה יומית מינימלית של 150 מק”ג של יוד בתזונה, יש לאכול כחצי ק”ג של דגי ים (בהנחה שגדלו בים ולא בבריכות), כ 10 ביצים, או מעט אצות ים היות והן מאוד עשירות ביוד (כאשר באופן טבעי סופחות אליהן את המתכות הכבדות והמזהמים הביולוגיים מהים), מלח מועשר ביוד- כאשר זה מגיע עם כמויות גבוהות של נתרן שרצוי מאוד להגביל כדי למנוע יתר לחץ דם, פירות ים.
  כדי לאכוף את כמות היוד המינימלית המומלצת, בדצמבר 2017 משרד הבריאות יצא עם עדכון להמלצות לתוספי בהריון ובהנקה וציין שכל אישה בגיל הפוריות, במהלך ההיריון ולאורך תקופת ההנקה צריכה לצרוך 150-220 מק”ג של יוד, וזאת כדי למנוע בין השאר בעיות פריון ו/או התפתחות נוירולוגית לא תקינה של העובר.
  ניתן לצרוך כמוסות של אצות ים כתוסף, כאשר יש לוודא שאותה אצה נקייה ממתכות כבדות וממזהמים ביולוגיים וכמובן עם כמות מדודה של יוד בכל כמוסה.
 • נוגדי חמצון– נוכחות גבוהה של נוגדי חמצון הכרחית בתהליך של פינוי רעלים כדי למנוע תהליכי חמצון שאותם מזיקים עלולים לגרום בעת הפינוי שלהם מהגוף. חשבו, בזמן התהליך כאשר הגוף משנע את המזיקים החוצה, המערכות מוצפות בחומרים מזיקים אשר פונו מהתאים ואיגודם בעת הפינוי עלול לגרום לתהליכי חמצון, עומס ונזק לתאים עימם הם באים במגע. לשם כך יש לתגבר את הגוף בנוגדי חמצון המנטרלים פעילות זו.
  מזונות עשירים בנוגדי חמצון: פירות יער, אצות כגון המטוקוקוס העשירה בנוגד חמצון אסטקסנטין- עפ”י הרפואה הסינית “הכבד נפתח לעיניים” כלומר המרדיאן (הערוץ של הכבד) מסתיים בעיניים, מצב תקין של דם הכבד, לפי הרפואה הסינית, יבטיח ראייה טובה בעוד שחוסר דם בכבד עלול להתבטא בבעיות ראייה שונות, טשטוש ויובש בעיניים, לכן מומלץ שימוש בנוגד חמצון המותאם לכבד. מומלץ לצרוך אסטקסנטין- נוגד חמצון אשר בין השאר חודר את מחסום דם רטינה (מחסום המגן על העין), נכנס אל כלי הדם הקטנים בעין ושומר עליהם. מומלץ מינון של לפחות 4 מ”ג אסטקסנטין.
 • קילציה– ניקוי מתכות רעילות מהגוף. בזמן עישון ו/או חשיפה למזהמים סביבתיים כמו חומרי הדברה ונשימה של זבלים כימיים, הגוף סופח מתכות רעילות אשר עלולות לשקוע ברקמות הגוף ולהזיק לפעילות תקינה של התאים בגוף. לפיכך צריכה של מזונות התומכים בתהליך של קילציה מאוד כדאית, כגון צריכה של אצת כלורלה אשר קושרת את המתכות הרעילות בגוף ובכך ממזערת את ההשלכות שלהן בגוף.

כתבות מומלצות

לכתבות נוספות
whatsapp

סיקורה - בריאות מהים